Alza v pražském Showroomu představí v měřítku 1:1 realistický model auta LEGO® PEUGEOT Le Mans

V Showroomu společnosti Alza.cz v pražských Holešovicích zažijí návštěvníci jedinečnou podívanou. Jednička české e-commerce ve spolupráci se společností LEGO představí zákazníkům v Česku unikátní model LEGO® Technic PEUGEOT 9X8 Hybrid Hypercar ze závodů 24 hodin Le Mans. Prohlédnout si ho budou moci už od zítra. Auto v životní velikosti postavené celé z kostek LEGO® bude k vidění až do 14. dubna, následně vyjede do světa. Stavělo se 24 hodin z více než 600 000 dílů.

Automobilka PEUGEOT se vrátila do nejvyšší kategorie závodu 24 hodin Le Mans a letos v červnu v něm debutuje právě model PEUGEOT 9X8 24H Hybrid Hypercar. Stejně tak společnost LEGO zažila debut se stavbou tohoto modelu. Jeho autorem je 33letý designér Lubor Zelinka. Pro společnost LEGO pracuje již 10 let, pomáhal navrhovat některé z populárních LEGO Technic modelů jako Bugatti Chiron nebo Lamborghini Sián, podílí se také na stavbě postav pro LEGOLAND® nebo pro obchody LEGO®. „Moje fascinace světem LEGO začala v dětství a přerostla v nadšení pro design a inženýrství. Příležitost pracovat na projektu PEUGEOT Hypercar byla vzrušující výzvou, která mi umožnila uskutečnit mé dětské sny,“ vypráví Zelinka.   

Realistický model vozu PEUGEOT tvoří přesně 626 392 dílků LEGO. Z nich jsou sestaveny hyperelementy, dokonalé zvětšeniny dílů LEGO Technic v měřítku 11:1, které Luboru Zelinkovi a jeho stavitelskému týmu umožnily efektivně vytvářet detailní části vozu. „S připravenými 720 unikátními hyperelementy jsme zefektivnili náš stavební proces a dokončili stavbu modelu v krátkém 24hodinovém termínu, stejně jako při závodech Le Mans. Při vytváření tohoto mistrovského díla jsme tak zvětšili více než 200 druhů dílů LEGO Technic. Největší kus měří 70 × 44 × 9 cm, váží 5,3 kg a skládá se z ohromujících 5 335 dílů – to je téměř trojnásobek původní stavebnice,“ popisuje Lubor Zelinka.

Zmenšenina modelu LEGO PEUGEOT se dá koupit

Zákazníci Alzy si můžou pořídit zmenšený model vystavovaného vozu. Kromě něho samotného přímo v Showroomu nebo na e-shopu Alza.cz seženou i další modely LEGO Technic od závodních aut, přes motorky až po zemědělské stroje. Navíc Alza letos na trh uvede exkluzivní sady, mezi nimiž bude i LEGO stavebnice Oranžové Lamborghini Huracán Tecnica. „Loňskými hity mezi stavebnicemi LEGO byly ty ze série Harry Potter – Hedvika a Dobby, konkrétně sov Hedvik se loni prodalo přes 30 000 kusů. V letošním roce jsou zatím nejúspěšnější produkty z kolekce LEGO Botanicals, o které je velký zájem i po skončení valentýnského období,“ říká divizní ředitel Alzy Martin Hadraba.  

Stavebnice LEGO mezi hračkami v Alze jednoznačně vedou

Alza.cz aktuálně nabízí až 90 tisíc různých hraček, z toho má 15,5 tisíce ihned skladem. Za poslední 2 roky Alza průměrně prodala 2,4 milionu kusů hraček ročně. Nejúspěšnější kategorií jsou dlouhodobě právě stavebnice LEGO, které na svém webu Alza nabízí od roku 2012. „Jen za poslední 2 roky zákazníci na Alza.cz koupili více než 1,2 milionu kusů stavebnic LEGO, což svědčí o vysoké poptávce a oblibě této značky,“ říká PR manažerka Alzy Eliška Čeřovská.

V průběhu dubna navíc budou moct zákazníci na stavebnice LEGO využít i slevové kódy, a zlevnit si tak vybrané kousky až o 20 %. „Zároveň jsme si na následující týdny připravili soutěž pro fanoušky sad LEGO a Formule 1, vyplatí se nás tak sledovat, a to i na sociálních sítích,“ uzavírá Čeřovská.