Není jedno, v čem si odnesete nákup z obchodu. V Globusu lze nakoupit do nové ekologické tašky, která podporuje Konto Bariéry

Globus se rozhodl posílit svou dlouholetou podporu Konta Bariéry, stěžejního projektu Nadace Charty 77. V každém jeho obchodě je nyní v prodeji ekologická taška vyrobená z 80 až 85 % z recyklovaného materiálu. Taška stojí 8,90 Kč a celá koruna z této ceny bude věnována na pomoc lidem s handicapem. Zákazníci tak nově mohou Konto Bariéry v Globusu podpořit hned třemi ekologickými způsoby. Koupí této nové ekologické tašky, pořízením trvanlivé tašky Dura Bag® z evropského recyklátu a nákupem látkového ovosáčku.

Spolupráce Globusu a Konta Bariéry trvá nepřetržitě od roku 2002. Díky smysluplné a kontinuální sbírce se podařilo pomoci mnoha dobročinným organizacím a jejich klientům v dosažení jejich cílů. Během více než dvaceti let se v obchodech Globus pro Konto Bariéry vybralo 36 milionů korun, za které bylo pořízeno 89 velkoprostorových automobilů Ford. Tyto vozy denně usnadňují mobilitu handicapovaných spoluobčanů a slouží jim k cestám za lékařskou péčí, relaxací i dalším aktivitám.

„Společně s našimi zákazníky se hrdě podílíme na zlepšení životních možností handicapovaných a znevýhodněných spoluobčanů. Stačí nakoupit do některé z našich tašek z recyklovaného materiálu nebo do ovosáčku, který je alternativou mikrotenových pytlíků. Tím pomáháme jak společensky, tak i ekologicky. Prodejní cena nové ekologické tašky, ze které plyne 1 Kč na Konto Bariéry, je příznivých 8,90 Kč,“ uvedla Aneta Turnovská, tisková mluvčí Globusu.

„Přes dvacet let trvající spolupráce s Globusem nám dělá velkou radost. Letošní rozšíření sortimentu tašek, ve kterých si zákazníci odnesou nákup a zároveň podpoří Konto Bariéry, nám umožní koupit a předat další velkoprostorový vůz, který poslouží lidem s handicapem a který výrazně usnadní a zpříjemní jejich dopravu. Děkujeme všem, kteří s námi pomáhají,“ doplnila Jolana Voldánová, ředitelka Nadace Charty 77 | Konta Bariéry.

Od roku 2024 bude věnována 1 Kč z prodeje každé recyklované tašky za 8,90 Kč, 1 Kč z tašky Dura Bag® z evropského recyklátu a 0,50 Kč z každého látkového ovosáčku.

 (Globus věnoval na Konto Bariéry do roku 2021 z každého látkového ovosáčku 0,50 Kč a z každé velké papírové tašky 1 Kč, ty Globus přestal prodávat kvůli ekologické zátěži. Papírové tašky v podoře nahradily tašky z evropského recyklátu Dura Bag® a 0,50 Kč z každého látkového ovosáčku.)