Gorenje je vítězem Red Dot Award s vestavnými troubami z řady G800

Gorenje, člen skupiny Hisense Europe a přední evropský výrobce domácích spotřebičů, hrdě oznamuje svůj triumf v prestižní soutěži Red Dot Award v kategorii Produktový design. Respektované ocenění Red Dot Winner 2024 získaly vestavné trouby Gorenje řady G800. Jde o další důkaz závazku Gorenje k výjimečnému designu a inovacím v kategorii kuchyňských spotřebičů.

Red Dot Award 2024: Ocenění výjimečného designu

Ocenění Red Dot Award se uděluje výrobkům, které jsou výjimečné svou estetikou, funkčností, nápaditostí a inovacemi, a to ve více než 51 různých kategoriích od módy až po domácí spotřebiče. Porotu zaujaly vestavné trouby Gorenje řady G800 včetně parních a kompaktních modelů – spotřebitelům i odborníkům v oboru toto ocenění signalizuje, že jde o naprostou špičku na trhu co do designu i celkové kvality.

„Mezinárodní porota renomované soutěže Red Dot Award 2024 ocenila v kategorii produktový design výjimečnou užitnou hodnotu, dokonalý design a jednotný vzhled vestavných trub Gorenje řady G800 s klasickou výškou 60 cm a kompaktních modelů vysokých 45 cm, které se bez problémů včlení do nejrůznějších kuchyní. Oceněné trouby nabízejí optimální přípravu pokrmů díky různým technologiím, které se vzájemně doplňují. Kromě běžných způsobů ohřevu umožňují využití mikrovln pro vaření v plně parním režimu. Promyšlené, modulární pojetí optimalizuje množství materiálu, prvků, procesů a umožňuje recyklaci komponent. Trouby, které zjednodušují život, jsou odpovědí na složité a příliš designové spotřebiče na trhu,“ uvedl Matevž Popič, vedoucí produktového designu společnosti Hisense Europe.

Řada Gorenje G800 nedávno získala i ocenění ICONIC Awards

Mimořádná kvalita kuchyňských spotřebičů Gorenje G800 byla nedávno potvrzena i v soutěži ICONIC Awards, kterou pořádá Německá rada pro design. Z více než 300 přihlášených projektů získalo pouze 24 účastníků s jejich projekty nejvyšší ocenění „Best of Best“. Kuchyňské spotřebiče Gorenje G800 přesvědčily svou vynikající funkčností, elegantním designem i snadným začleněním do různých kuchyňských sestav.

Gorenje neustále posouvá design domácích spotřebičů. Ocenění Red Dot Award potvrzuje pozici Gorenje coby lídra v oboru i toho, kdo stanovuje nová měřítka pro inovace a design v celém odvětví.